Dlaczego potrzebujesz treningu z hantlami ?

Hantle są jednym z klasycznego zestawienia sprzętu do ćwiczeń, który można znaleźć na każdej siłowni. Są one jednocześnie jednym z najczęstszych przyrządów ćwiczeniowych kupowanych do domu, dlaczego ty też powinieneś z nich skorzystać?

Trening z hantlami

Sprzęt ten znany jest głównie z tego, że ćwiczy się nim ręce, jednak należy do tak uniwersalnego grona, że bez problemu można z nimi wytrenować prawie całe ciało. Z hantlami możemy trenować ręce brzuch plecy nogi, a nawet pośladki. Jednymi z zalet takiego treningu jest budowa masy mięśniowej, siły poprawa kondycji, spalenie tkanki tłuszczowej oraz ogólna poprawa sprawności fizycznej. Przede wszystkim trzeba pamiętać o bezpieczeństwie doborze odpowiedniego ciężaru i poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń, aby ćwiczenia były dla ciebie jak najbardziej efektowne. Pamiętaj w zdrowym ciele zdrowy duch!

Trening rąk

Ćwiczenia na ręce przykładowo uginanie ramion z hantlami, naprzemienne unoszenie rąk, wyciskanie ciężarków na ławce, bieg bokserski czy wyciskanie francuskie to tylko kilka z całej masy dostępnych ćwiczeń na nasze ręce. Efektem tych ćwiczeń będzie rozbudowa i wyrzeźbienie naszych ramion, barków, klaty, bicepsów, tricepsów oraz ich wzmocnienie, znacznie lepszy wygląd i przede wszystkim wzrost siły. Niezależnie od tego, gdzie ćwiczysz siłownia lub dom, jeśli, chcesz zbudować porządne mięśnie rąk, powinieneś wykorzystać w tym celu hantle, które znacznie ci to ułatwią i dadzą naprawdę zadowalające efekty, więc dodaj trening z nimi to swoje planu już teraz!

Trening brzucha

Jeżeli twoim celem jest wzmocnienie i budowa silnych mięśni brzucha hantle ci w tym pomogą. Będziesz mógł wykonywać takie ćwiczenia jak skłony boczne czy skręty z hantlami ponadto większość klasycznych ćwiczeń na brzuch, tylko że z ciężarem, a to może dać naprawdę dobre efekty przykładowo zwykłe brzuszki z obciążeniem, czy Russian twist a po takim treningu na pewno mięśnie brzucha będą płonąć. Użycie hantli w treningu brzucha może być również ciekawym sposobem progresji w ćwiczeniach, jeżeli jakieś ćwiczenie staje się dla nas za łatwe, będziemy mogli je sobie skutecznie utrudnić.

Podsumowanie

Trening z hantlami jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto aktywnie, spędza czas i chce poprawić swoją sprawność fizyczną. Najważniejszą rzeczą jest bezpieczeństwo odpowiedni dobór ciężaru i poprawność wykonywanych ćwiczeń. Dodanie hantli do planu ćwiczeń będzie bardzo dobrą decyzją, której na pewno nie pożałujesz. Ćwiczenia jednak to nie wszystko i trzeba pamiętać o odpowiednim odżywianiu, razem tworzą pewny sukces w zbudowaniu wymarzonej sylwetki.